Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Součástí naší smečky jsou dvě psice z třebíčského útulku - malamutka JACKIE a pitbulka NIKYTA.

Když mi na konci roku 2000 umřel můj vůbec první pejsek - 15ti letá fenka novofundlanďana ASTA - dostala jsem se úplnou náhodou do našeho třebíčského útulku pro psy a tím to všechno začalo. Říkám, že jsem k současné smečce přišla jako "slepý k houslím".

Po Astě jsem pejska, pro nedostatek času, původně vůbec nechtěla. A vůbec, mým snem byl bulteriér - pes s PP. Bohužel byla jsem do útulku podle vlákána a samozdřejmě,že jsem se tam okamžitě zamilovala do Nikytky(odhadem 6ti měsíční) - chudáčka mrzáčka. Byla strašně vyhublá, nemohla našlápnout na pravou zadní nohu, kterou tahala za sebou a navíc strašně trpěla zimou. Hned jsme si ji chtěli odvést,ale byla teprve v karanténě - do útulku ji dovedl vlastní páneček pod záminkou, že ji našel opuštěnou - a tak jsme museli čekat.

Čekání jsme si chtěli ukrátit procházkami s ostatními pejsky a jako první na prochajdu šla malamutka Jackie s dcerou Tajgou. I když záměr byl, vzít každý den dva jiné pejsky, dopadlo to úplně jinak. Druhý den na nás Jackie vesele vrtěla ocasem a jako by říkala "hurá už jste tady a jde se ven". No a my jsme ji nechtěli zklamat. Pak už ji nešlo vrátit. Ach jo! Kdyby jsme tenkrát věděli co si na sebe pleteme za bič!

JACKIE je totiž pěkně mazaná a strašně ráda utíká. Dostane se odevšad i ze zamčeného domu - vyskočí oknem, nebo se protáhne sklepním okýnkem a když se jí nepodaří útěk, tak aspoň něco zničí - poškrábe dveře,okouše kliku, roztrhá záclonu a nebo okouše vysavač. Když ji měšťáci odvezou do útulku uteče i od tamtud a jde domů. Přitom pohybu má spousty (u kola i u běžek), ale to ji nebaví. Je to lenoch. Nejraději si chodí podle svého a po cestě vybírá odpadky.

NIKYTA nemá moc ráda cizí psy, ale to je tím, že původní páníček ji na nic nezvykal a tak se všeho bála a pro jistotu radši hned útočila. Dnes už je to stará babka a tak je trošinku pohodlnější, ale za mlada byla přímo hyperaktivní. Největší radost měla z běhu u kola nebo běžek, táhla jako ďas. Pravý opak Jackie. Pochroumaná noha se jí uzdravila, ale bohužel je Nikča smolařka a při jedné vyjížďce u kola strčila nešťastně zadní nohu pod kolo pánečkovi - no spravily to tři dráty v noze a tři operace.

       

Musím přidat ještě Fionku (FIONA SVOBMIL) což je nový pejsek mojí sestry. Fionka je Stafordšírský bulteriér a je moc šikovná a hezká. Chodí cvičit (na cvičáku ji moc chválí), připravuje se na canisterapii a byla už i na výstavě - DUO CACIB BRNO - kde  se moc líbila. Dostala moc pěkný posudek a ocenění VELMI NADĚJNÁ 1 v dorostu. Panička ji přihlásila na SVĚTOVOU VÝSTAVU která bude v Bratislavě. Tak holky - trénujte a budeme držet palce!    

I Fionka už má svoje stránky  www.fiona.wbs.cz Tak se mrkněte, má tem pěkné fotečky.

FIJA na MVP DUO CACIB BRNO

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek